Hz. Muhammed’in daha iyi ve doğru anlaşılması için çeşitli okumaların ve çalışmaların yapıldığı ‘Mevlid-i Nebi Haftası’ Tuzla’da kutlandı. Programın bu yılki teması ‘Peygamber, İman ve İstikamet’ oldu. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bu iki önemli haftayı bir arada kutluyoruz. Peygamber Efendimizin hayatı ve dinimizin emir ve yasaklarının gelecek nesillere en iyi şekilde anlatılması, aktarılması gerekmektedir. Bu en önemli ve kutsal görev siz değerli din görevlileri aracılığı ile yapılıyor” dedi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası, her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında, din görevlilerinin moral ve motivasyonunu artırmak ve camilerin önemini topluma anlatmak amacıyla kutlanıyor. Bu kapsamda Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Müftüsü Mustafa Aydın ve din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Tuzla Müftüsü Mustafa Aydın ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcının konuşmaları ile devam etti.

“MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI İLE CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI BİR ARADA KUTLANIYOR”

Önemli iki farklı haftanın bir arada kutlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Tuzla Müftüsü Mustafa Aydın, “Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası bir arada kutluyoruz. Toplumsal farkındalık ve hassasiyete vesile olması için önemli haftaları bir tema ile kutluyoruz. Bu bağlamda, Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasının teması ‘Peygamber, İman ve İstikamet’ olarak belirlenmiştir. Öncellikle desteklerinden dolayı Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya ve siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

“BU ÖNEMLİ VE KUTSAL GÖREV SİZ DEĞERLİ DİN GÖREVLİLERİ ARACILIĞI İLE YAPILIYOR”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Bu iki önemli haftayı bir arada kutluyoruz. Peygamber Efendimizin hayatı ve dinimizin emir ve yasaklarının gelecek nesillere en iyi şekilde anlatılması, aktarılması gerekmektedir. Nereden geldiğini bilmeyen, manevi inanç ve değerlerinden haberdar olmayan hiçbir toplum, hiçbir felsefe veya düşünce yolunu bulamaz. Bu en önemli ve kutsal görev siz değerli din görevlileri aracılığı ile yapılıyor. Bu kutsal görevde vermiş olduğunuz emek ve özveri için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.